אנתוני גאודי

כמה פעמים יצא לכם להסתכל על מבנה, ולא להצליח להוריד ממנו את העיניים? להגיד וואו ולהמשיך לבהות בו מכל צדדיו? אנתוני גאודי הוא אדריכל שהתפרסם בזכות כישרונו היוצא דופן לעיצוב מבנים. גאודי ידע לשים את חותמו על כל מבנה שעיצב ותכנן. עד היום, לשוחרי האדריכלות והעיצוב יש היכולת לזהות את “סגנון גאודי”, סגנונו הייחודי שיצר ונקרא על שמו עד עצם היום הזה.

גאודי למד לימודי אדריכלות בברצלונה, שם המשיך לשאוב השראתו, ללמוד וליצור. בביקור בברצלונה תוכלו למצוא מבנים רבים אותם גאודי תכנן, בדרך כלל אלו יהיו הבניינים האלו שידהימו אתכם ויכניסו אתכם לאווירה אירופאית אחרת. אלו מבנים עתיקים ומיוחדים בעלי גימורים מדויקים ואסתטיים. הבנייניים הללו שאותם עיצב גאודי שופעים בעיצובים מיוחדים ודוגמאות מסובכות שאף אדריכל אחר לא העלה בדעתו ליצור בעבודתיו.

סאגרדה פמיליה - גאודי

קאסה ויסנס זהו בית מגורים בברצלונה שמסוגנן באופן מרהיב והוא בעצם המבנה הראשון שעמד על תילו, פרי יצרתו של גאודי. בטיול ברחובותיה של ברצלונה, סביר להניח שגם אם אינכם מתעניינים באדריכלות, עיניכם ישאבו לתוך המראות הללו, לצבעים ולשילובים המיוחדים. כל בניין כאילו בא לספר סיפור אחר שכל שנותר הוא רק לנחשו ולספר אותו הלאה, סיפור חיים, סיפור אהבה או סיפור כישלון, כל הסיפורים הללו מסופרים יום ולילה על ידי רחובות ברצלונה, וסובבים סביב חייו ויצירותיו של גאודי.

הסגרדה פמיליה– המשפחה הקדושה, זהו עוד מבנה מדהים ביופיו הבולט מעל אדמתה של ברצלונה, זוהי בעצם כנסייה המוכרת כאתר מורשת עולמי וכמובן שתוכננה על ידי גאודי. אין מספיק מילים בשפה העברית או בכל שפה שהיא בכדי שנוכל לתאר את הרהב, ההוד והדר הזורחים מן המבנה המיוחד הזה. כשתבקרו בברצלונה במסגרת חופשה ותתקלו בו, אינכם צריכים לדעת פירוט מדויק, אתם תרגישו את זה, הרגע הזה שבו כל מילותיכם יאבדו את משמעותם, תדעו שהגעתם לכנסיית המשפחה הקדושה.

באתר שלי תמצאו מידע רב הודות ברצלונה, היכן תוכלו לבקר ולהציץ בפרי יצירותיו של גאודי, היכן כדאי לבקר במסגרת החופשה שלכם וכל מידע עזר שישמש אתכם בדרכם לעיר המדהימה הזו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *